Thodex Mağdurları Avukatı-Thodex Şikayet

Malesef son günlerde ülkemizin içerisinde bulunduğu Thodex olayı yüzünden thodex mağdurlar avukatı olarak, thodex şikayet konusunda yardımcı olmak için kalemi aldık.

Daha önce kripto para terimini duymuşsunuzdur. Pandemi ile birlikte çok revaçta olan bu para birimleri birçok kişiyi güldürürken birçok kişiyi üzmüştür. Bu kripto paralara ulaşım için ulusal veya uluslararası birçok aracı şirketler kurulmuştur. Ulusal olarak kurulan bu şirketlerden biri de ’dir.  Thodex 14.09.2017 tarihinde kurulmuş ve bu yıla kadar birçok kişiye aracılık etmiştir. Fakat şuan dolandırıcılıkla suçlanmaktadırlar bunun sebebi üyelerin telefon numaraları ile giriş bir türlü yapamamalarıdır. Ve daha sonrasında kurucu Faruk Fatih Özer’in yurtdışına çıktığı iddiaları gündem olmuştur. Fakat daha sonrasında Thodex yeniden bir açıklama yapmış Bunun bir mali ve dijital dalgalanmanın neyden kaynaklandığının sebebini araştırmak için Thodex platformunun geçici olarak işleme kapatıldığını söylemişlerdir. Fakat bu konuda bir çok kişi mağdur olmuş ve Thodex platformu hala açılmayınca insanlar haklı olarak  dolandırıldıklarını düşünmüşlerdir. Bu sebeple Thodex mağdurları avukatına başvurmuşlardır.

THODEX HUKUKSAL SÜREÇ

   Biz bu yazımızda Thodex mağdurlarının başvurabileceği hukuki yollardan bahsedeceğiz. Ne yazık ki hukukumuzda kripto paralar ile ilgili özel bir kanun hükmü bulunmamaktadır. Bu nedenle genel hükümlere bakmalıyız. İlk iş olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmalısınız. Thodex şikayet avukatından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

   SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA NASIL BULUNURUM?

 Daha önceden hazırlanmış şikayet dilekçesi  ile, mağdurun ikametgahına en yakın adliyeye giderek savcılığa başvuru yapması gerekmektedir.

Şikayet dilekçesini  başvurduğunuz adliye ve savcılığa hitaben yazılmalısınız. Şikayet edilen kısmı doğru yazılmalıdır şikayet edilen kişi yerine Thodex yazmamalısınız. Ticaret ünvanı ve yetkili tek kişi yani şirket sahibinin adı Faruk Fatih ÖZER’dir. Şikayet edilen kısmına şirket sahibinin adı yazılmalıdır.

    Dilekçe içeriğinde ; üyenin Thodex’e katılım tarihi, , Thodex’e yatırılan meblağların  Banka dekontlarının nüshaları, yatırılmış olan paraların tutarı ve yaşadığınız mağduriyetin izahına yer vermelisiniz. Bunların bahsedilmesi ile birlikte hem şirket hem de yetkilisi hakkında belirli suçlar açıkça isnat edilmelidir. Kesinlikle bir Thodex mağdurları avukatına başvurmanızı öneririz

Dilekçede belirtilebilecek suçlar;

  1. Nitelikli Dolandırıcılık
  2. Güveni Kötüye Kullanma
  3.  Şirket veya Kooperatifler Hakkında Yanlış Bilgi
  4. Sistemi Engelleme, Bozma, Verileri Yok Etme Veya Değiştirme Mağduriyetinizden kaynaklı başvurabileceğiniz.

Ayrıca belirli tedbirlerin alınması için savcılığa taleplerde bulunabilirsiniz örneğin; arama kararı, yakalama kararı, İlgili kişilere ait bilgisayarların aranması, toplatılması kararı, Kazancın muhafaza altına alınması, Şirket çalışanlarının ve ortağının telefonlarının dinlenilmesi, kaydedilmesi için iletişimin tespiti

Diğer bir yöntem ise şirkete yönelik icra takibi başlatabilirsiniz. İcra dairesine giderek Thodex’e yatırdığınız paraların banka dekondu ile ticaret unvanına yönelik icra takibi başlatılabilir. Şirketin ticaret ünvanı “KOİNEKS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ” dir.Vergi numarası 5740481101. Şirket icra takibine yönelik süresi içinde itiraz etmezse  şirket malları ve alacaklarına haciz konulabilmektedir. Şu An yasal olarak kesinleşen bir sonuç olmadığı için bu durum söz konusu değildir. Fakat şirketin tasfiye sürecine girmesi söz konusu olursa; kişinin elinde kesinleşmiş bir icra takibinin olması bu dönemde kendisine büyük bir öncelik ve avantaj sağlayacaktır. Bu süreci sizin için yönetilmesini istiyorsanız Thodex mağdurları avukatı tutarak işinizi sağlama alabilirsiniz.

Bir diğer hukuki yol ise Şirketi dava etmenizdir. Parasal sınırlara göre mahkeme belirlenmektedir. 11.330 bin TL üzeri alacaklar için tüketici mahkemesine 11.330 TL ile 7.550 TL aralığında alacaklar için tüketici hakem heyetine  7.550 TL’nin altında alacaklar için ülke tüketici hakem heyetine başvurulmalıdır. Şirket hesabınızdan yaptığınız Kripto para alışverişini sağladıysanız ticaret mahkemesine başvurabilirsiniz.

THODEX ŞİKAYET AVUKATI

   Thodex’de bilindiği üzere alım satım yapabilmeniz için kimliğinizin fotoğrafı istenmektedir. Mağduriyet yaşayan kişiler için maddi haklar yanında kişsel hakların korunması da söz konusudur.

Sonuç olarak; Bu mağduriyetinizin çok iyi yönlendirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir avukata gidilmemeli bu konuda deneyimli tecrübeli avukatlara başvurulmalıdır. Thodex mağdurları avukatı olan bizlere ulaşabilirsiniz.

SAVCILIĞA ŞİKAYET DİLEKÇESİ

                                  ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ŞİKAYETÇİ : Ad  Soyad T.C-………….

Adres:

SANIK : Adı Soyadı T.C-………..

Adres:

SUÇ :  Sistemi Engelleme , Bozma, Verileri Yok Etme Veya Değiştirme( TCK m.244/2), Şirket veya Kooperatifler Hakkında Yanlış Bilgi(TCK m.164), Güveni Kötüye Kullanma (TCK m. 155/2), Nitelikli Dolandırıcılık (TCK m. 158/1-f ve m.158/1-h).

SUÇ TARİHİ : …/…/…….

AÇIKLAMALAR :

1-Şahsım arkadaşlarımdan ve reklamlarından gördüğüm güvenilebileceğini düşündüğüm Türk kripto para aracısı Thorex uygulamasını 12/05/2020 tarihinde indirmiş bulunmaktayım. Daha sonra Thorex uygulamasında kripto para alım- satımı yapabilmem için uygulama  belli aşamalardan geçmemi belirtti. İlk aşama uygulamaya mail yada telefon numarası ile kaydolma ikinci aşama kimlik ve kişisel bilgilerin girilmesi üçüncü aşama ise kimlik kartının ön ve arka yüzünün fotoğrafı ve 4. Aşama ise kimlik kartını ve A4 e yazılmış giriş tarihli bir özçekim fotoğrafıdır.

2- Bu aşamaları yaptıktan sonra şahsım 14/05/2020 tarihinde Thorex uygulamasından kripto para almak için 20.000TL yatırmış bulunmaktayım ve  bunun karşılığında …. kadar Btc almış bulunmaktayım. Ben 21 Nisan 2021 tarihine kadar birçok kripto para almış satmış olmama rağmen 21Nisan 2021 tarihinde telefon numaram üzerinden bir daha uygulamaya giriş yapamamış bulunmaktayım. İçeride 120.000TL param kalmış bulunmakta fakat şahsım uygulamaya girememektedir.

3- Daha sonrasında Thorex platformu kurucusu ve sahibi Faruk Fatih ÖZER’in bu platformdan toplanan paralar ile  yurt dışına kaçtığı iddiaları gündem olmuştur.

4- Şahsımı dolandıran Faruk Fatih ÖZER’ den şikayetçiyim.

5- Ek olarak Şirket ortağı hakkında yakalama kararı (CMK m.90), Şirket ortağının ev, işyeri ve ona ait diğer yerler için arama kararı (CMK m. 116), Şirket çalışanlarının evleri, işyerleri ve onlara ait diğer yerler için arama kararı (CMK m.117/1), İlgili kişilere ait bilgisayarların aranması, toplatılması kararı (CMK m.134),Şirketin/ortağın hak ve alacaklarına, Banka hesaplarına ve sair tüm hususa el konulması (CMK m.128), Kazancın muhafaza altına alınması (CMK m.123/1), Şirket çalışanlarının ve ortağının telefonlarının dinlenilmesi, kaydedilmesi için iletişimin tespiti (CMK m.135)olmak üzere bu tedbirlerin alınmasını arz ederim.

HUKUKİ NEDENLER : TCK, CMK ve ilgili mevzuat

HUKUKİ DELİLLER : Banka Dekondları, 4.Aşamada İstenen Fotoğraf ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle sanığın Şahsıma yönelik dolandırma suçundan  cezalandırılması ve arz ettiğim tedbirlerin uygulanmasını, gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını saygıyla talep ederim. …/ …/ 2021

ŞİKAYETÇİ

Adı ve Soyadı

İmza

Thodex platformu mağduruysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siber dolandırıcılık alanında uzman kadromuz ve deneyimlerimizle size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

“Thodex Mağdurları Avukatı-Thodex Şikayet” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir